Červenec 2016

Bylo nebylo #5

29. července 2016 v 16:15 | Evr |  Bylo nebylo

Toto meme vymyslela Kath. Cílem je zveřejnit první větu z knihy, kterou čteme.

Název: Temná horečka
Autor: Karen Marie Moning


První věta:
Na život se dívám docela prostě - každý den, kdy se mě někdo nesnaží zabít, je pro mě dobrý.

Jelikož jedu zítra na dovolenou, tak jsem se rozhodla vzít si nějakou tu knihu s sebou (nečekaně). A tak jsem si vybrala Temnou horečku, do knihy jsem se včera začetla a moc se mi líbí.Hudba mého srdce #9

24. července 2016 v 8:30 | Evr |  Hudba mého srdce
Projekt by: Ells


GENERACE O - Společný svět (We're One Made of Love)


"Ať už jsi kdokoli, ať už jsi kdekoli
Udělám cokoli pro jeden jediný náš
Společný svět"

Troye Sivan - YOUTH


"My youth
My youth is yours
Trippin' on skies, sippin' waterfalls
My youth
My youth is yours"

Gnash ft.Olivia O'brien - I hate u, I love u


"I hate you I love you
I hate that I love you
Don't want to, but I can't put
Nobody else above you"

Hurts - Wings


"Wrap your wings around my body
Wrap your wings around my body
Wrap your wings, wrap your wings
Wrap your wings around my body"

Book Tag

15. července 2016 v 9:00 | Evr |  Tags


Na tento TAG jsem narazila u jedné slečny na blogu.

1. Máš doma určité místo na čtení?
Jelikož moc na výběr místa doma nemám, nejraději čtu v posteli, když je ale večer musím ke stolu, kde si rozsvítím lampičku, bohužel u postele lampičku nemám, takže musím číst hlavně přes den, jelikož u stolu je to děsně nepohodlný. Někdy místo toho abych se přemístila ke stolu, knihu zavřu a jdu dělat něco jiného, teda pokud kniha není napínavá.

2. Záložka nebo náhodný kus papíru?
Doma mám spoustu záložek, ale když ji po ruce nemám, použiju cokoli, od kusu papíru, přes plyšáka až po tablet. Vlastně pokud to tu knihu neponičí, tak používám vážně cokoli, ale moc se to nestává, většinou mám u sebe tu záložku.

3. Můžeš přestat číst kdekoliv chceš, nebo musíš dojít ke konci kapitoly, na konec strany a podobně?
Pokud musím akutně odejít a jsem v půlce stránky, prostě si to založím a odejdu. Taky se mi stává, že už mě to nebaví, protože se tam děje strašně nudná věc, nebo jsem už unavená, tak většinou dočtu stránku, když mám ale hrozně málo ke konci kapitoli, tak to dočtu.

4. Jíš nebo piješ při čtení?
Jak kdy většinou ale ne, jelikož mě to při čtení spomaluje. Když mám ale hroznej hlad, což se stává často, všímám si toho, že když jím například rohlík, tak se mi rychlost čtení spomlí na tolik, že nepřečtu ani stránku a rohlík mám v sobě. Což někdy trvá 5-10 minut. Takže ne, většinou u knihy nepiju ale nejím, moc mě to prostě spomaluje.

5. Můžeš si číst při poslouchání hudby nebo dívání se na televizi?
Pokud si hudbu nebo televizi pustím já, tak mi to při čtení vadí a nemůžu se soustředit, nebo toho přečtu míň, než kdybych nic neposlouchala. Když si, ale hudbu nebo film pustí třeba brácha (máme společný pokoj, je to fakt na houby), tak mi to taky vadí, ale když je kniha napívná, tak čtu a snažím se to ignorovat.

6. Jedna kniha nebo všechny najednou?
Já osobně čtu jednu a až jí dočtu, tak si dám asi den oddych a poté pokračuju dál. Jsem někdy docela ráda, že stíhám přečíst aspoň tu jednu.

7. Čtení nahlas nebo potichu ve své hlavě?
Rozhodně potichu! Podle mě, když čtu nahlas, tak mě to ve čtení spomaluje a víc unavuje. Takže potichu, většinou nemám ani soukromí, takže je pro mě nejlepší číst si v hlavě.

8. Čteš stránku po stránce nebo přeskakuješ?
Nechápu lidi co přeskakujou, když jsem se dokopala k přečtení té knihy, tak jí přečtu od začátku do konce, rozhodně né obstránku ani nijak jinak. Neřikám, že jen tak nelistuju, to někdy dělám a při tom si říkám Co se tam sakra stane? nebo Jak to sakra skončí? Někdy se držim, abych se nepodívala, co se na náhodný stránce stale. Nesnášim přeskakování!

9. Píšeš do knihy?
Ne, nikdy! Nechápu jak to někdo může udělat. Když tak, tak si tam napíšu kolik kniha stála, dřív jsem ti tam dokonce psala i svoje jméno.
Teď jsem si vzpomněla, když jsem jela autobusem, nějaká paní četla anglickou knihu a (pravděpodobně), když nevěděla co je to za slovíčko, tak zvýrazňovačem si to slovíčko zvýraznila, nechápu! Proč to sakra dělá? Chudák knížka.

10. Jakou knížku máš rozečtenou? Jakou knihu se chystáš číst?
Právě mám rozečtenou knihu Posedlost od Katherine Howe. Jsem sice na 30. stránce, ale já prostě doufám, že mě ta kniha nudit nebude, jelikož jsem na databázi knih moc pozitivní ohlasy neviděla. Ale zatim mě ta kniha docela baví, takže uvidíme.
A chystám se číst asi Lísty ve větru od Virginii Andrews. Na dovolenou bych si chtěla vzít Má noc je tvůj den, takže doufám, že Lístky stihnu přečíst ještě před odjezdem.

11. Jak nacházíš nové knihy?
Někdy dostanu tip od kamarádky, někdy narazím na některou na databázi knih. Ale většinou hledám na stránkách Levných knih. A někdy i od booktuberek, jako je Rodaw, nebo Markéta.

12. Kdy jsi začala číst?
Přesně si nepamatuju kdy to začalo, pokud nepočítám takový to první čtení, když jsem byla malá, tak víc jsem začala číst asi tak před rokem, to asi víc, možná tak rok a půl. Před rokem jsem si totiž půjčila z obecní knihovny asi tři knížky, jelikož jsem neměla co přes prázdniny číst a knihovna se na prázdniny zavírala, a teď to je tak, že mám na prázdiny 10 knih a to nemám půjčená žádný z knihovny, jelikož tento školní rok jsem neměla nějak čas. Ježiš! To je strašný jak ten rok rychle utekl.

13. Jak často si kupuješ knihy?
Při každé návštěvě Levných knih si aspoň jednu koupím, fajn, naposledy jsem si jich vzala 5 a nechala jsem tam asi dvě stovky, a to mě mamka ještě držela, abych si jich víc už nekupovala. Levný knihy navštěvuju asi 3x do roka. A do knihkupectví chodím 2x do roka na konci školního roku a v pololetí, jelikož jsem pracovala ve školní knihovně a pak jsem dostávala poukaz na knihu, ale nikdy to moc peněz nebylo. Ale teď jsem dostala poslední, jelikož ve škole končím, škoda.

14. Jak často se díváš na poslední stránku v knize?
Docela často, ale né z důvodu, abych zjistila co se stane, ale abych zjistila, kolik kniha má stránek. Je to prostě takový můj zvyk.


Teaser Tuesday #1

12. července 2016 v 9:00 | Evr |  Teaser Tuesday

Toto úterní meme pořádá MizB.
Máme popadnou knihu, kterou čteme, nalistovat jakoukoliv stranu a napsat dvě věty, ale bez spoileru!
Nikde jsem se moc nedočetla jak to přesně napsat. Já jsem to udělala tak, že jsem oteřela knihu tam, kde jsem jí zatim přečetla a náhodně jsem někam ukázala prstem a tu větu napsala, poté i to samé u druhé věty.

Název: Posedlost
Autor: Katherine Howe


První věta: "Poví mi někdo z vás, jak to tady obvykle probíhá?" ozvala se paní Slaterová. (str. 36)
Druhá věta: "Sešity," opakovala. (str. 37)

Bylo nebylo #4

8. července 2016 v 10:08 | Evr |  Bylo nebylo

Toto meme vymyslela Kath. Cílem je zveřejnit první větu z knihy, kterou čteme.

Název: Posedlost
Autor: Katherine Howe


První věta:
Jak dlouho musím čekat?

Tuto knihu jsem si vybrala v Levných knihách na konci dubna tohoto roku. Koupil mi jí taťka a bylo to v den, kdy jsem dělala první přijímačky na střední školu. Tak za odměnu mu mamka řekla, ať mi koupí knihu, a jelikož jsme byli v Levných knihách, kde jsem si nikdy nic nevybrala, a chtěla jsem si něco vzít, tak jsem čapla tuhle a riskla to. Doufám, že se mi bude líbit. Na databázi knih jsem totiž moc pozitivních ohlasů neviděla. Tak snad to bude fajn, věřim tomu :)

Červený vrch

6. července 2016 v 20:54 | Evr |  Recenze

Název:Červený vrch
Autor:Jamie McGuire
Série:-
Díl:-
Počet stran:328
Nakladatelství:Fortuna Libri
Rok vydání:2014
Vazba:pevná