Červený vrch

6. července 2016 v 20:54 | Evr |  Recenze

Název:Červený vrch
Autor:Jamie McGuire
Série:-
Díl:-
Počet stran:328
Nakladatelství:Fortuna Libri
Rok vydání:2014
Vazba:pevná


Co tato kniha splnila:
Další přečtená kniha z Knižní výzvy.

(Po rozkliknutí se obrázek zvětší)

Děj:
JAK SE ZACHOVAT, KDYŽ TEN, PRO KOHO BYSTE POLOŽILI ŽIVOT, VÁM O NĚJ ZAČNE USILOVAT?

Scarlet je rozvedená, pětatřicetiletá matka dvou dcer a pracuje jako rentgenová laborantka. Je pátek odpoledne a má službu v nemocnici, dcery poslala na víkend za otcem. Na příjem přivážejí umírající, ošklivě pokousanou a vyhublou dívku, a její rentgenový snímek prozrazuje to, o čem se v lékařských kruzích s hrůzou již pár dnů hovoří. Z Evropy se šíří záhadný virus a svět je zachvácen pandemií, která postupuje neuvěřitelně rychle. Projevuje se nesnesitelnou bolestí břicha a bleskovým úbytkem váhy, a pak už je jen smrt. Mrtví však nenacházejí klid, ale mění se v šouravé zombie, a hledají, čím by ukojili svůj neutišitelný hlad. Vábí je lidské maso a lačně se na ně vrhají. Jedinou obranou živých je rychlost a zásah do mozku zombie.
Scarlet se upne k tomu, aby zachránila své dcery za každou cenu. Musí je odvézt na jediné bezpečné místo k přežití, které zná. Na ranč Červený vrch.

Hodnocení obálky:
5/5

(Po rozkliknutí se obrázek zvětší)


O autorce:
Jamie McGuire (*1978) je americká spisovatelka, která se narodila v Tulse ve státě Oklahoma. Nyní žije v Enid, ve státe Oklahoma, se svými třemi dětmi, manželem Jeffem, třemi psy, sešti koňmi a kocourem Rooster.

Další její knihy:
Krásná katastrofa
Učiněná katastrofa
Nádherná svatba
Prozřetelnost
Proroctví
Sladké nic
a další..

Hodnocení knihy:
5/5

(Po rozkliknutí se obrázek zvětší)


Vlastní slova:
U knihy mě potěšilo to, že to bylo psáno z více pohledů. Super!
Bylo to skvělý, bomba! Moc jsem si knihu užívala, bylo to napínavý,... já prostě nemám slov! Kniha mě dojala, v některých částek mě to dohnalo k slzám. Když jsem knihu neměla zrovna v ruce a nečetla jsem, tak jsem musela pořád přemýšlet nad tím, jak to sakra skončí. Kdo další zemře, jestli se vrátí, jestli se stane tohle nebo támhleto. Fakt super nápad.
Byla to první kniha od této autorky, a moc mě to nadchlo, že se v budoucnu dokopu k nákupu další její knihy. Už dlouho jsem nad tím uvažovala a myslím, že právě přišla ta chvíle, kdy se rozhodnu vlézt do Levných knih a sáhnou po některé další její knize. Paráda Jamie, paráda! 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama