Temná horečka

26. srpna 2016 v 10:06 | Evr |  Recenze


Název:Temná horečka
Autor:Karen Marie Moning
Série:Horečka
Díl:1.
Počet stran:352
Nakladatelství:Jota
Rok vydání:2014
Vazba:měkká


Co tato kniha splnila:
Další přečtená kniha z Knižní výzvy.

(Po rozkliknutí se obrázek zvětší)

Děj:
Mac je obyčejná holka z malého jižanského města, která se stará především o nehty a dokonalé opálení. Její bezstarostný život ale trvá jen do chvíle, kdy najdou tělo její mrtvé sestry, která jí stačila v hlasové schránce zanechat podivný vzkaz...

Ve snaze přijít tajemství na kloub vyráží do Dublinu, kde nachází sestřin rozházený byt a množství stop. Postupně se zaplétá do přediva klamu a lží a zjišťuje, že je stejně jako její mrtvá sestra obdařena zrakem, jímž dokáže nahlédnout do světa, který zůstává ostatním lidem utajen. Zajímá ji jediné: najít knihu, která možná stála její sestru život a může přivodit zkázu celému lidstvu.

(Po rozkliknutí se obrázek zvětší)Hodnocení obálky:
4/5


"Během doby, která uplynula od chvíle, kdy jsem nasedla do letadla mířícího do Dublinu, abych tam našla sestřina vraha a domohla se spravedlnosti, jsem se naučila, že člověk zjistí z toho, co lidé řeknou, jak z toho, co neřeknou.
Nestačí jen naslouchat jejich slovům. Musíte dávat pozor, i když mlčí, a v tichu hledat ukrytý poklad. Pravda mnohdy leží skrytá pouze ve lžích, které nechceme ani vyslovit." (str.279)

O autorce:
Karen Marie Moning (*1964) je americkou autorkou dvanácti úspěšných románů, z nichž mnohé se dostaly na první místo žebříčku nejprodávanějších knih New York Times, a je držitelkou prestižní ceny RITA, udělované ve třinácti kategoriích romantické literatury. Její knihy byly přeloženy do jednadvaceti jazyků a získaly si srdce fanoušků po celém světě. Do povědomí čtenářů se zapsala příběhy ze skotské vysočiny, ale postupně ji začala stále více zajímat keltská mytologie. Z venkovského prostředí se přesunula do irského Dublinu a do světa tajemných Dananů, dávného národa nesmrtelných bytostí, které žijí tisíce let nepozorovány po boku lidí. Se svým manželem žije střídavě v horách Georgie a na floridských plážích.

Další její knihy:
Krvavá horečka
Horečka Dananů

Trailer:


Hodnocení knihy:
5/5

Vlastní slova (hodnocení):
Od této knihy jsem očekávala něco úplně jiného, když jsem si četla anotaci. Pak jsem knihu otevřela, začetla se a zjistila jsem, že je tam víc nadpřirozena, než jsem čekala. Opravdu moc se mi kniha líbila, i když jsem se občas nudila, ale i tak bych knihu všem čtenářům doporučila.

Dvaadvacetiletá MacKayla Laneová si právě užívala bezstarostné jihoamerické léto, svůj volný čas trávila zkrášlením svých nehtů, její život byl dokonalý do té doby, než jí v Irsku brutálně zavraždili sestru. Navíc se do všeho zaplete záhadný vzkaz, ve kterém její sestra mluví o svém příteli, který je jedním z nich a také o nějakém záhadném předmětu, jehož jméno nedokáže Mac ani vyslovit a musí ho získat dřív než oni. Jeden z nich? Měla přítele? Proč ten předmět musí najít? Takové otázky Mac nedají spát. I přes prosby svých rodičů, odcestuje z malého amerického městečka do Dublinu, aby převzala práci vyšetřovatelů do vlastních rukou a Alinina vraha pomohla dopadnout.
Po příjezdu do Dublinu se Mac ubytuje v jednom z hotelů a začíná s pátráním a záhadném předmětu ši-sadu.Ztracená v temných uličkách cizího města dobloudí MacKayla do knihkupectví a starožitnictví, které patří drsnému sběrateli Jericho Barronsovi, který ví mnohem víc, než říká.
Takto začíná první díl z pětidílné řasy (u nás vyšly bohužel 3 díly) od mimořádně úspěšné autorky. MacKayla Laneová se setkává s Danany, Šedivcem, Bojovníky světla a tmy, a zjišťuje, kdo doopravdy je - vidoucí - Mrázka.

"Před časem otřásla sběratelským světem zpráva, že se na černém trhu pohybují okopírované stránky mytické knihy, která byla pro mnohé něčím jako nedostižnou ikonou. Vůbec netuším, kolik sad ofocených listů mezi lidmi koluje, ale je mi jasné, že Mallucé se s nimi setkal a určitě je měl v rukou. Od té doby se mi ta zasraná živá mrtvola v jednom kuse plete do cesty." Barrons své "zasraná živá mrtvola" pronesl tónem, z něhož se dalo docela snadno odhadnout, jak moc si přeje Mallucého smrt - takže asi tak úplně nevěří, že by byl nemrtvý. (str. 162)

(Po rozkliknutí se obrázek zvětší)


 


Anketa


Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 26. srpna 2016 v 10:31 | Reagovat

Kniha mě zaujala, určitě se na ni zeptám v knihovně :-)

2 Evr Evr | E-mail | Web | 26. srpna 2016 v 12:59 | Reagovat

[1]: To určitě udělej :-) Pokud si jí chceš koupit, tak já ji sehnala v Levných knihách (stála okolo 60kč). Měli tam všechny 3 díly. Ale netuším, jestli je tam pořád mají, docela se to mění.
Děkuju za komentář :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama