Harry Potter a Prokleté dítě

20. prosince 2016 v 15:46 | Evr |  Recenze

Název:Harry Potter a Prokleté dítě
Originální název:Harry Potter and the Cursed Child
Autor:Joanne Kathleen Rowling...
Série:Harry Potter
Díl:8.
Počet stran:424
Nakladatelství:Albatros
Rok vydání:2016
Vazba:pevná


Co tato kniha splnila:
Další přečtená kniha z Knižní výzvy.
Přečtená kniha na seznam Čtenářské výzvy - Kniha poprvé vydaná v roce 2016.

Děj:
Speciální vydání pracovního scénáře. Harry Potter to nikdy neměl snadné a teď, jako přepracovaný zaměstnanec Ministerstva kouzel, manžel a otec tří školáků, to má ještě těžší. Potýká se s minulostí, která nechce zůstat tam, kam patří, a jeho nejmladší syn Albus se mezitím musí prát s tíhou rodinného dědictví, o které nikdy nestál. Minulost a současnost se čím dál hrozivěji prolínají a otec i syn zjišťují nepříjemnou pravdu: temnota někdy vyvěrá z nečekaných míst.

Hodnocení obálky:
4/5

O autorce:
Joanne Kathleen Rowling
Tato britská spisovatelka se narodila v roce 1965. Rowlingová na sebe upozornila už v šesti letech, kdy napsala povídku o králíčkovi Rabbitovi (tedy králíčkovi jménem Králíček), který měl spalničky. V roce 1971 se její rodina přestěhovala z Yatu do Winterbournu, kde si Joanne a její sestra Di hrály s dětmi ze sousedství na kouzelníky. Jejich nejlepšími přáteli byli v té době Ian Potter a jeho sestřička Vikky. S těmi si užily hodně legrace - Ian měl totiž nevyčerpatelnou zásobu bláznivých nápadů, a tak ani talíře zdobené hlemýždi, nebo běhání po čerstvém betonu nebylo pro malou Joanne nic neobvyklého.
John Tiffany - anglický spisovatel narozený roku 1971.
Jack Thorne - narozen roku 1978.

Další její knihy:
série Harry Potter
Fantastická zvířata a kde je najít
Hedvábník
Prázdné místo
Volání kukačky

Hodnocení knihy:
4/5

Vlastní slova (hodnocení):
O této knize jsem slyšela už dávno. Vůbec jsem ji neměla v plánu číst, pak mě to ale nějak nalákalo a do čtení jsem se dala. Jeden z důvodů, byl styl (nebo jak to popsat), jakým byla kniha napsaná - divadelní hra. Jinak bych to asi ani nečetla. Měla jsem PDF knihu, za což jsem ráda, jelikož bych za tuto (divadelní hru) knihu nechtěla dávat takové množství peněz!
Abych to ještě upřesnila, nikdy jsem Harryho Pottera jako knihu nečetla, viděla jsem jen filmy a to mi i stačilo, abych věděla kdo je kdo, co se tam zrovna odehrávalo atd...
Celá kniha se točí hlavně kolem Albuse (syn Harryho) a Scorpiuse (syn Draca). Největší roli, tam ale hraje obraceč času.
Na to, že kniha měla něco málo přes 400 stran, se to celé četlo rychle. Možná až moc rychle. Na to, že mě Harry Potter moc nikdy nebral, tak tato kniha mě fakt zaujala. Ale i přes to dávám této knize čtyři hvězdy z pěti.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama