Lístky ve větru

14. prosince 2016 v 16:34 | Evr |  Recenze

Název:Lístky ve větru
Originální název:Petals on the Wind
Autor:Virginia Cloe Andrews
Série:Květy z půdy
Díl:2.
Počet stran:453
Nakladatelství:Moba
Rok vydání:2014
Vydání originálu:1980
Vazba:pevná


Co tato kniha splnila:
Další přečtená kniha z Knižní výzvy.
Přečtená kniha na seznam Čtenářské výzvy - Kniha, která má více než 400 stran.

Děj:
Rodinná sága sleduje spletité osudy dětí, ke kterým se vlastní rodina zachovala neuvěřitelně krutě a nelítostně. Po čtyřech letech nelidského věznění se Chrisovi, Cathy a Carii podaří utéct. Definitivně za sebou zanechávají své dětství, ale také mrtvého bratra a nejpřirozenější lidský cit- lásku k matce, kterou kdysi tak velice milovali, ale která je svou neodpustitelnou zradou hruboce zranila. Zejména Cathy zachvátí hořká nenávist a touha po pomstě. Co čeká sourozence ve světě, před kterým byli tak dlouho skryti? Dokážou uskutečnit svá předsevzetí a dosáhnou cílů, o nichž snili v prachu, tmě a špíně půdy?


"Proč se mi vítr vždycky snaží něco povědět? Něco, co nechci slyšet!" (str. 407)


Hodnocení obálky:
5/5

O autorce:
Americká spisovatelka Virginia Cloe Andrews (1923-1986).
V patnácti letech jí postihla tragická nehoda a kvůli pochybení chirurga byla nucena po celý zbytek života zůstat na kolečkovém křesle. Psát začala až po smrti svého otce. Sedm let po napsání prvního románu se konečně dosta do čtenářského podvědomí a její knihy se staly bestsellery.
Napsala několik pentalogií, románů a povídek. Zemřela na rakovinu. Zůstalo po ní několik rozepsaných prací, které za ni dotvořil stínový autor pod jejím jménem.la do čtenářského podvědomí a její knihy se staly bestsellery.

"Oči se nikdy nenaučí lhát." (str. 328)

Další její knihy:
Květy z půdy
Vykoupení ohněm
Rubínová zář
Zlomená křídla
a další...

Trailer:


Hodnocení knihy:
5/5

"Tři roky, čtyři měsíce a šestnáct dní." (str. 22, 440)


Vlastní slova (hodnocení- spoilery!!):
Kniha Květy z půdy (1. díl) se pro mě stala nejoblíbenější knihou za celý život, kterou jsem kdy četla! Od té doby tuto sérii úplně zbožňuju. Když jsem začínala čít Lísty ve větru, nemyslela jsem si, že to bude tak... emotivní. Umřelo tam tolik lidí! Cahty mi přišla v některých okamžicích až posedlá pomstou. Nevím jak ostatním, co knihu četli, ale "scény" ohledně baletu mě vůbec nenudili, naopak. Docela mě to zajímalo.
Julian! Ten se mi tam vůbec nezamluval. Nechápu, jak si ho mohla vzít! A už vůbec nechápu, jak mě ten příběh mohl navést na to, že Julian je "dobrý" člověk a že je naprosto vpořádku, že se vzali! Mě se teda jako nelíbilo, že se vzali, Julianovo chování bylo fakt hrozný.
Úplně mě až zarazilo, jak se Cathy znovu setkala s babičkou. Ty věci, které ji provedla! Ó můj bože! V tu chvíli mi přišla jako naprostá psychopatka.
Jejich matka (Corrina). Jak něco takového mohla jen udělat? Proč jim musela dávat arzenik? Nemohla jim prostě něco říct? Pradit se s nimi? Něco udělat?
Po této knize mám spoustu nezodpovězených otázek. Prázdno v duši... Moc se těšim na pokračování, které už na mě dlouho čeká v knihovně. 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama