Proč píšu...

11. dubna 2017 v 18:09 | Evr
Proč to vůbec dělám? Co? Psaní blogu - proč to vůbec dělám?


Psaní blogu je pro mě jako psát si deník, ale blog je daleko přehlednější. Můžu si sem zaznamenat, co právě čtu, nebo na jaký film nebo seriál se zrovna koukám. Ale vím, že jsou lidé, kteří si aspoň jeden můj článek přečtou. A proto se
stydím, stydím se, že čtu málo. Jsem na sebe naštvaná, že jsem v lednu říkala, že chci přečíst 20 knih za tento rok. Pro mě je to asi nemožné.
Proč?
*Nemám čas. A když už ho konečně mám, tak na čtení náladu nemám.
*Jsou dny, kdy na knihu ani nesáhnu a v ruce mám buď mobil nebo notebook. Chtěla jsem to na začátku roku změnit, vypadá to, že se mi to nepodařilo a asi ani nepodaří. Chtěla jsem vyměnit elektroniku za knihy (věnovat se více knihám, než mobilu atd...)
*Koukám se častěji na seriály, než abych si přečetla další kapitolu. A i když se mi to nezdá, blíží se konec školního roku a také povinnost přečíst 5 knih k maturitě. Do konce dubna (26.4.) musím mít sepsaných a odevzdaných všech 5 knih. Můj problém tedy zní: Nesepsala jsem ani jednu knihu a momentálně čtu 5.knihu, která má skoro 400 stran a já jsem teprve na straně 100. A pokud jsem to ještě nezmiňovala, tak jsem opravdu pomalý čtenář, což jste mohli pochopit z toho, že NEPŘEČTU za jeden rok ani 20 knih, někdo to přečte za pár měsíců. A právě, pokud jste chápaví, tak fakt nevím, jak zvládnout přečíst ještě 300 stran za tak (pro mě) krátkou dobu. A k tomu se ještě naučit na všechny předměty, testy, prověrky atd...


Nehodlám se jen tak vzdát, mám teď 2 pomyslné výzvy, které chci splnit - přečíst Poslední píseň (5.kniha z povinné četby, kterou právě čtu) a překonat se ve Čtenářské výzvě z minulého roku. (Měla jsem 40% což je 8/20knih). Tento rok jsem si dost věřila na to, že bych to mohla zvládnout. Tak snad ještě trochu víry ve mně zbyla.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama