Farma zvířat

5. května 2017 v 16:00 | Evr |  Recenze

Název:Farma zvířat
Originální název:Animal Farm
Autor:George Orwell
Počet stran:80
Nakladatelství:Práce
Rok vydání:1991
Originální vydání:1943
Vazba:pevná s přebalem


Co tato kniha splnila:
Kniha k maturitě.

Anotace:
Pozoruhodná bajka začíná vzpourou zvířat, která vyženou majitele farmy a začnou si vládnout sama. Zprvu ušlechtilé, idealistické myšlenky o rovnosti, svobodě a blahobytu záhy berou za své a jejich místo postupně zaujme propaganda, nesvoboda a totalitní diktatura.

Hodnocení obálky:
2/5

O autorovi:
George Orwell (25.6.1903 Indie - 21.1.1950 Londýn) vlastním jménem Eric Arthur Blair byl britský novinář, esejista a spisovatel. Byl ovlivněn dobou, ve které žil.

Další jeho knihy:
1984
Barmské dny
Farářova dcera
a další...

Hodnocení knihy:
3/5

Vlastní slova:
Tuto knihu jsem měla jako audio. Takže jí nechci tahat do Knižní výzvy, kde jsem jí vlastně nepřečetla, ale slyšela.


Na Panské farmě se vzbouřila zvířata: prasata, koně, osel, ovce, psi i slepice. Zvířata měla často hlad a některá musela pracovat na poli. Starý kanec Major jim vysvětlil, že je potřeba provést revoluci a vyhnat na Jonese. Kanec Major se toho nedožil, ale zvířata skutečně pana Jonese a několik dalších lidí vyhnala a začala spravovat farmu sama. Farma už nebyla Panská farma, ale Farma zvířat, pravidelně se scházeli ve stodole a domlouvali se na všem společně. Sestavili si pravidla, podle kterých se budou chovat, vyvěsili zelenou vlajku, zpívali hymnu. Všichni byli nadšení, že když jsou teď svobodní, bude se jim dařit lépe.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama