Má noc je tvůj den

25. června 2017 v 13:46 | Evr |  Recenze

Název:Má noc je tvůj den
Originální název:Could it be Magic?
Autor:Melanie Rose
Počet stran:336
Nakladatelství:Metafora
Rok vydání:2011
Originální vydání:2009
Vazba:měkká


Co tato kniha splnila:
Další přečtená kniha z Knižní výzvy 2017.

Anotace:
Jessiku Taylorovou zasáhne blesk. Když se pak ale v nemocnici vzbudí, všichni jí tvrdí, že je jakási Lauren Richardsonová, matka čtyř dětí. Lékaři její protesty přičtou ztrátě paměti a Jessice nezbývá než odjet s manželem (kterého ovšem nikdy neviděla).
To horší má ale teprve přijít. Zatímco jako Lauren spí, jako Jessica vede dál svůj život svobodné slečny. A kdykoli usne jako Jessica, probudí se coby uhoněná matka s horou problémů. Jedním z nich je maličký Teddy s mozkovou dysfunkcí, pak manžel Grant, který nejspíš něco tají, umíněný mladý muž, který byl zřejmě jejím milencem… Je toho zkrátka dost a jedna duše ve dvou tělech má co dělat, aby to všechno zvládla. S láskou jde ale všechno. Dokonce i nemožné.

Hodnocení obálky:
4/5

O autorce:
Melanie Rose píše od doby, co byla teenagerka.Popisuje sebe jako writer-holic. Napsala řadu krátkých příběhů. Mlanie byla jako zdravotní sestra v mateřské školce a od té doby pracuje s dětmi. Poté, co opustila práci, aby založila rodinu se jí narodily čtyři děti - kluci, z nichž všichni poskytli hodně inspirace pro své knihy.

Další její knihy:
Návrat domů

Hodnocení knihy:
4/5

Vlastní slova:
Od knihy jsem čekala úplně něco jiného. Nevěděla jsem co číst a tak jsem sáhla po teto knize. Zásah blesku - dva životy, opravdu jsem si nedokázala představit, jak to celé bude probíhat. Sice to bylo hezky napsané, ale vůbec teď nevím, proč se mi tato recenze píše tak špatně. Nejradši bych to měla už za sebou.

Příběh vypráví o ženě, kterou při venčení své fenky zasáhl blesk. Co byste dělali Vy, kdybyste se probudili po zásahu v nemocnici, v těle jiné ženy? Tohle se stalo Jessice, probudila se jako Lauren, matka čtyř dětí a manželka muže, kterého ni od předtím neviděla. Když ale jako Lauren usne, probudí se jako Jessica, žena která bydlí jen se svou milovanou fenkou. Celá tato situace je hrozně komplikovaná. Jess musí žít dva životy najednou! Navíc vše ztěžují muži! Jess se setkala při zásahu bleskem s Danem. A Lauren má za manžela Granta a ještě se do toho všeho motá její údajný bývalý milenec, který jí na každém kroku sleduje.
A jak to nakonec dopadlo? Jess se asi po týdnu vrátila na místo, kde ji blesk zasáhl a to samé se ji stalo znovu, akorát, že už se nevzbudila. Zemřela. A Lauren? Její dřívější milenec ji vyhrožoval a nakonec na motorce vjel pod nákladní auto, na místě zemřel, ale zavinil rak autonehodu, při které zemřel Grant - manžel Lauren.
Na závěr knihy se Lauren seznámila s "přítelem" Jessiky. Konec byl otevřený, takže hádám že se Dan nastěhoval k Lauren a dětem a žili tam šťastně až do smrti.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama