Knižní přírůstky #červen 2017

1. července 2017 v 14:00 | Evr |  Knižní přírůstky

Tento úvodní obrázek jsem si propůjčila z blogu Stefanie.


Pár slov:
Nedávno jsem měla oslavu mých narozenin, a co by to byly narozeniny bez knih? Hned jsem dostala dvě knihy! Jsem z toho fakt nadšená. Tuto první knihu hodnám využít do Čtenářské výzvy - kniha, jejíž děj se odehrává v Praze.

Název a autor:
Komplikace - Issac Adamson


Anotace:
Sériový vrah, který svým obětem amputuje pravou ruku, je buďto vyšinutý, nebo musí mít pro své morbidní konání velmi dobrý důvod. V Praze, obtěžkané historií, legendami, násilím i přeryvy totalit, se takový důvod najde. Zapomeňte na fráze o matičce stověžaté, na pohlednice z Karlova mostu, na davy turistů. Lee Holloway, hrdina thrilleru Komplikace, je Američan, který se při pátrání po osudech zmizelého bratra v metropoli na Vltavě zaplete do sítí intrik stejně temných jako černá magie. Komunistická tajná policie, nacistická okupační moc i dvorní mágové císaře Rudolfa - ukazuje se, že to vše nějak souvisí s jedinečnými a nebezpečnými hodinami vybavenými horologickou komplikací, díky níž lze měřit čas dopředu i dozadu současně.

-------------------------

Pár slov:
Další knihy, kterou jsem dostala je Kam jsi odešla, druhý díl ze série Jestli zůstanu. Abych se přiznala, první díl jsem nečetla, ale film jsem viděla jak v češtině, tak v angličtině. Ten film patří mezi mé nejoblíbenější a viděla jsem ho snad dvacetkrát.


Název a autor:
Kam jsi odešla - Gayle Forman


Anotace:
Od tragické nehody, kdy Mia navždy zmizela z Adamova života uplnuly tři roky.
Nyní každý z nich žije na opačném konci země. Miina hvězda na New Yorském Julliardu závratně stoupá a Adam díky novému statusu rockové hvězdy a slavné přítelkyni plní stránky Los Angelských bulvárů. Jednoho dne se však ocitne v New Yorku sám. Náhoda jej svede dohromady s Miou na jednu noc, která může změnit jejich životy. Jak prozkoumávají město, které se stalo Miiným novým domovem, vzpomínají na společnou minulost a otevřou své srdce nejen jeden druhému, ale i budoucnosti.
Příběh o devastaci žalem, příslibu nové naděje a znovuzažehnutí plamene lásky.
 


Komentáře

1 rainorchid rainorchid | Web | 6. července 2017 v 9:08 | Reagovat

Ty jo, tá prvá, ktorá sa odohráva v Prahe sa mi páči :D
Mimochodom aj môj príbeh - Dračia perla - sa zo začiatku odohráva v Prahe :-D

2 Evr Evr | E-mail | Web | 18. července 2017 v 21:07 | Reagovat

[1]: Tak to jsem velmi ráda, že tě možná doženu k tomu si ji přečíst :-D
Děkuju za komentář! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama