Krvavá horečka

1. října 2017 v 15:48 | Evr |  Recenze

Název:Krvavá horečka
Originální název:Bloodfever
Autor:Karen Marie Moning
Série:Horečka
Díl:2.
Počet stran:358
Nakladatelství:Jota
Rok vydání:2012
Originální vydání:2007
Vazba:měkká


Co tato kniha splnila:
Další přečtená kniha z Knižní výzvy 2017.
Přečtená kniha na seznam Čtenářské výzvy - darovaná kniha.

Anotace:
Druhý díl z pětidílné řady od mimořádně úspěšné autorky. "Bývala jsem obyčejná holka, jakých na ulici potkáváte tucty, ale to se jedné noci v Dublinu změnilo, když jsem uviděla svého prvního Danana a dostala se do smrtelně nebezpečného světa Nesmrtelných a dávných tajemství…," říká hlavní hrdinka knihy Krvavá HOREČKA, jež je pokračováním nedávno vydaného prvního dílu Temná HOREČKA. MacKayle Laneové zabíjí sestru a ona se rozhodne vypátrat jejího vraha. Netuší ale, že se tím současně vydává na dlouhou cestu plnou záhad, nebezpečí a také nelehkého sebepoznání. Seznamuje se s dvěma tajemnými muži, bohatým a nepřístupným knihkupcem Jerichem Barronsem a pro pozemské ženy neodolatelným dananským princem V'lanem, jenž jí nabízí pomoc. Chce-li přežít a dobrat se pravdy o sestřině smrti, musí dovedně využívat oba průvodce, jimž sama nedokáže věřit, a především najít Sinsar Dubh - milion let starou knihu černé magie ovládající svět nesmrtelných i smrtelných bytostí. Stínová říše Dananů dlouhá tisíciletí nerušeně existovala vedle světa lidí. Nyní ale zeď, která je dělila, mizí a Mac zůstává osamoceným bojovníkem za záchranu svého druhu. Ve své druhé knize slavná americká spisovatelka Karen Moningová ještě dále stupňuje již tak strhující tempo. Nabízí nová dobrodružství a další milostné scény, současně ale vyzrálejší postavy, které se dále čtenáři mění před očima. Z rozmazlené a často až komicky bezradné Mac se stává neúnavná bojovnice a mnoho zajímavého se dozvídáme také o doposud více než záhadném Barronsovi. Objevují se další postavy, které oživují děj a vnáší do něj napětí. Moningová neupouští od skvěle vypointovaných dialogů a cílevědomě vede příběh k dalšímu pokračování, které američtí čtenáři netrpělivě očekávali před zavřenými dveřmi knihkupectví.

Hodnocení obálky:
4/5

O autorce:
Karen Marie Moning (*1964) je americkou autorkou dvanácti úspěšných románů, z nichž mnohé se dostaly na první místo žebříčku nejprodávanějších knih New York Times, a je držitelkou prestižní ceny RITA, udělované ve třinácti kategoriích romantické literatury. Její knihy byly přeloženy do jednadvaceti jazyků a získaly si srdce fanoušků po celém světě. Do povědomí čtenářů se zapsala příběhy ze skotské vysočiny, ale postupně ji začala stále více zajímat keltská mytologie. Z venkovského prostředí se přesunula do irského Dublinu a do světa tajemných Dananů, dávného národa nesmrtelných bytostí, které žijí tisíce let nepozorovány po boku lidí. Se svým manželem žije střídavě v horách Georgie a na floridských plážích.

Další její knihy:
Temná horečka
Horečka Dannanů

Hodnocení knihy:
5/5

Vlastní slova:
Pro knihu jsem se rozhodla, jelikož jsem dlouho uvažovala nad tím, co si přečíst. Nelituju! Fakt pecka. Moc se mi to líbilo, úžasný. Miluju tuhle sérii. Hrozně mě ale mrzí, že další díly pravděpodobně u nás ani nevyjdou.
 


Komentáře

1 Ki Ki | E-mail | Web | 4. října 2017 v 10:50 | Reagovat

Hrozně se mi líbí, jak máš článek zpracovaný, hlavně v ohledu rozdělení. Je to hezky přehledné... Jen bych možná malinko přidala víc vlastních slov? Anotaci si můžu přečíst kdekoliv, ale mne zajímá hlavně názor autora článku :)

2 Evr Evr | E-mail | Web | 4. října 2017 v 22:23 | Reagovat

[1]: Děkuju moc za názor. Rozhodně na tom víc zapracuji. Je to vlastně pro me jedna z nejtěžších částí celeho článku. A děkuji za komentář! :)

3 Zacharyjance Zacharyjance | E-mail | 1. ledna 2018 v 6:34 | Reagovat

Hello. And Bye.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama